Дзвінок о 5-й ранку та паніка на підлозі
Життя «на валізах» та вкрадений випускний
Першою зупинкою стала Дніпропетровщина. Родина жила під Дніпром у будинку незнайомих людей, сподіваючись, що скоро все закінчиться і можна буде повернутися до Харкова. Але війна тривала, тому довелося їхати далі на захід.
Наступний рік Діана провела в Чернівцях. Навчання перейшло в онлайн-формат, і це забрало в дівчини один із найважливіших моментів юності — закінчення базової школи.
«Дев'ятий клас у мене закінчився в зумі. Мені шкода, що дехто все-таки святкував отак, через екран. Це було трагічно. Всі дуже хотіли відчути свободу, але, на жаль, цю свободу в нас забрали», — ділиться переживаннями дівчина.
Віднайдене свято та нове життя в Ужгороді
Головне нагадування для тилу
За час життя в різних куточках західної України Діана помітила тривожну тенденцію: чим далі люди від лінії фронту, тим швидше вони звикають до комфорту.
«Я побачила, що деякі люди, які живуть на Заході і які ніколи не бачили цієї війни та не чули вибухів, постійно забувають, хто вони. Наша молодь, наш народ подекуди забуває, що ми — українці, і що в нас досі триває війна».
Своєю історією дівчина, яка двічі тікала від російської агресії, хоче донести один простий, але надважливий меседж: «Не забувайте про це. Не забувайте, хто нас захищає і хто нас оберігає. Люди на фронті за нас воюють, і ми їм маємо бути дуже вдячні. Дякую всім тим, хто відвойовує наші території. Слава Україні!»




